úterý 31. ledna 2017

Postřehy ze vzdělávací konference PA v Londýně2.- 3. prosince 2016 se konala v Londýně 5. vzdělávací konference Evropské asociace porodních asistentek. Kromě zajímavých přednášek, setkání s kolegyněmi a workshopů pro porodní asistentky nechybělo na konferenci ani téma péče o rodiče po perinatální ztrátě. Je vidět, že jde o téma stále aktuální a zasahující porodní asistentky ve všech zemích Evropy.

Zajímavý byl stánek spolku 4 Louis , kde mne zaujaly krásné memoryboxy pro rodiče po ztrátě miminka. Každý memorybox obsahuje dva malé plyšové medvídky (jeden pro rodiče a druhý zůstává u miminka), vzpomínkovou kartu na dítě, krabičku na loknu vlásků, svíčku pro speciální příležitost, kartu na kterou mohou rodiče napsat báseň nebo dopis miminku, jíl na vytvoření plastických otisků ručky/nožky dítěte, skleněného andílka na památku, set na vytváření barevných otisků ručky/nožky, paměťovou kartu a CD na fotografie, balón s pohlednicí pro vypuštění vzkazu do nebe, semena rostlin –„nezapomeň na mne“.
Některé boxy jsou vytvářeny přímo pro nemocnice, některé mohou obsahovat vzpomínkový materiál pro dvojčátka.
Na obrázku můžete také vidět i minizavinovačky pro miminka potracená v menším týdnu těhotenství.

 Na konferenci byl také poster Forever Photos referoval o workshopu pro porodní asistentky, ve kterém se učily vytvářet citlivě fotografie pro rodiče po perinatální ztrátě…Pro příklad takových citlivých fotografií se můžete podívat zde...

Kateřina Ratislavová

Žádné komentáře:

Okomentovat